A műanyagokat polimerizációval vagy poliaddícióval állítják elő. A tető és vízszigetelésben használatos anyagok általában polimerizációs műanyagok. Alapanyaguk szerint hőre lágyuló vagy nem lágyuló, gyártástechnológiájuk szerint kalanderezéssel, extrudálással vagy kenéssel készülők lehetnek. Továbbá az is meghatározó, hogy milyen hordozóréteggel vagy kasírozással rendelkeznek.
A tetőszigetelések készítéséhez alkalmazott műanyag alapú lemezek hőre lágyuló, úgynevezett plasztomer PVC, vagy gumialapú, hőre nem lágyuló, elasztomer (például EPDM) lemezek lehetnek
A GUTTA Hungária által forgalmazott termékek közül választva, szinte minden általános vízszigetelési problémára találhatnak alkalmas és gazdaságos megoldást. A pontos alkalmazhatóság eldöntését segíti a termékeinkhez adott alkalmazási utasítás és teljesítménynyilatkozat. Speciális esetben szaktanácsadóink állnak a rendelkezésükre.
A műanyag és gumialapú szigetelőlemezek többféle hordozóréteggel, illetve erősítéssel (pl. üvegszövet vagy poliészterszövet), többféle kasírozással (pl. polipropilén filc vagy fátyol), valamint ezek kombinációjával készülnek. A szigetelőlemezek hordozórétege, illetve erősítése a csapadékvíz-szigetelés rögzítésében játszik szerepet, a lemezek alsó felületén a gyárilag felhordott kasírozás pedig a rétegfelépítésben. A hordozóréteg nélküli anyagok könnyebben alakíthatók, ezeket a lemezeket elsősorban a különböző csatlakozásoknál, sarkoknál, csőátvezetések vagy egyéb áttörések szegélyezésénél alkalmazzák. Éppen ezért nagyon fontos, hogy mindig a megfelelő anyagot válasszák ki a megfelelő rétegrendhez és rögzítési módhoz, valamint a részletképzésekhez.
A műanyag lemezes szigetelések legnagyobb előnye a 1,2-2mm közti rétegvastagság, és a széles és aránylag hosszú gyártási tekercsméret, ami nagyobb tetőfelületeknél is gazdaságos, és gyors kivitelezést tesz lehetővé. A gépesíthető toldásforrasztás, az egyszerű mechanikai rögzíthetőség, és a rugalmasan alakítható csomópontképzés csökkenti a meghibásodási lehetőségeket. PVC-P és PS hab hőszigetelés között mindig kell elválasztó réteget beépíteni, de javasolt akkor is az alkalmazása, ha közvetlenül beton, vagy tégla, esetleg más egyenetlen felülethez kell kapcsolódnia a szigetelőrétegnek.
A műanyag lemezes tetőszigeteléseket elméletileg a tetőn megálló víz nem károsítja, ezért speciális alkalmazási feltételek mellett akár lejtésmentes tetőfedés is készíthető belőle. De tartósan vízzel borított, vagy vízvisszatartás miatt vízfilm réteggel terhelt tető kivitelezése páradiffúziós anomália miatt PVC szigeteléssel nem javasolható.
Leterhelt, vagy leplesített szigetelés esetében is kötelező a vonalmenti mechanikai rögzítések elkészítése a szegélyek és nagyobb áttörések mentén. A mechanikai rögzítéses (dűbelezett) tetőknél szélszívás számítással kell meghatározni az alkalmazandó rögzítések számát, kiosztását.
A rögzítések készítéséhez dűbeleket és fóliabádog elemeket kell felhasználni. Ragasztással való kapcsolatokat alsó filckasírozású termékek esetében alkalmazhatunk.
Számos kiegészítő, átvezető, és takaró elem kapható, ami egyszerűvé és rendszerelvűvé teszi a szigetelési munkát.